Ege Bilişim Zirvesi 2019

30 Nisan 2019

 

Ege Bilişim Zirvesi 2019 gerçekleştirildi.
Bilişim alanında bugüne kadar birçok başarılı zirve gerçekleştiren Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilişim Topluluğu, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Ege Bilişim Zirvesi’ni bu yıl 30 Nisan 2019 salı günü Üniversitemiz Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Albüme GözatEtkinliği İzlemek İçin

Ege Bilişim Zirvesi

 Ege Bilişim Zirvesi, başta Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ndeki bilişim sevdalısı öğrenciler olmak üzere Ege bölgesindeki tüm üniversitelerin bilgisayar ve yazılım bölümlerinde okumakta olan öğrencilerin kişisel gelişim ve kariyer planlamalarını yapabilmeleri için sektörün önde gelen kurum ve kişileri ile bir araya gelmeleri amacıyla düzenlenmektedir. Bu etkinliğin diğer bir amacı da Ege Bölgesinde farklı üniversitelerde bulunan bilgisayar ve yazılım alanındaki öğrenci toplulukları arasında işbirliğinin geliştirilmesidir.
Açılış konuşmaları MCBÜ Bilişim Topluluğu Başkanı Süleyman DOĞAN , Dokuz Eylül Üni. Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Recep Alp KUT, MCBÜ Kırkağaç MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hakan ARACI ve MCBÜ Bilişim Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özhan KALAÇ tarafından gerçekleştirilen zirvede:
TOGED YK Başkanı Ali ERKİN ve Digitoy Games’ten Can ERÇELEBİ “Dijital Oyun”, Özgür Yazılım A.Ş. Yönetici Ortağı Doruk FİŞEK “Özgür Bir Yazılımcı Olmak”, İstinye Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Şebnem ÖZDEMİR ve MCBÜ Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Deniz KILINÇ “Yapay Zeka ve Geleceğin Meslekleri”, Microsoft Türkiye Eğitim Çözümleri Uzmanı Serkan BİLGİN “Microsoft Dünyası”, LOGO Yazılım Program Manager Şakir DOLGUN “Yazılım Geliştirme Süreçleri”, Doğuş Teknoloji Uzman Yazılım Geliştirici Burak Selim ŞENYURT “Yazılım Yaşam Döngüsü” konularında konuşmacılar tarafından bilgiler verilerek tecrübe paylaşımı sağlandı. Zirve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nden katılan müzik grubunun mini konser ile sona erdi.
 
Konularında Türkiye’de önce gelen konuşmacıların tecrübelerini dinleyen katılımcılar etkinlik aralarında onlarla tanışarak sohbet edebilme imkanı buldular. Etkinlik sonunda gerçekleşen çekilişlerle talihli katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtıldı. 

MCBÜ Bilişim Topluluğu Logo

Manisa Celal Bayar Üniversitesi

MCBÜ Bilişim Topluluğu Logo

MCBÜ Bilişim Topluluğu

2019 Basın Sponsorlarımız

OSET MEDYA

İ7K MÜHENDİSLİK

2019 Çekiliş Sponsorlarımız

TechToProject

Meşe Bilişim

Nmosphere

Nuh’un Ankara Makarnası

2019 Destekçilerimiz

Manisa Celal Bayar Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu

Ege Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu

Dokuz Eylül Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Teknolojileri Topluluğu

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ENSO Topluluğu

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi E-Spor Topluluğu

Türkiye Bilişim Derneği İzmir Genç