Ege Bilişim Zirvesi 2020

24 Ekim 2020

 

Ege Bilişim Zirvesi 2020 çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.
Bilişim alanında bugüne kadar birçok başarılı zirve gerçekleştiren Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilişim Topluluğu, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Ege Bilişim Zirvesi’ni bu yıl COVİD19 tedbirleri kapsamında 24 Ekim 2020 cumartesi günü çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.
Albüme GözatEtkinliği İzlemek İçin

Ege Bilişim Zirvesi

Ege Bilişim Zirvesi, başta Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ndeki bilişim sevdalısı öğrenciler olmak üzere Ege bölgesindeki tüm üniversitelerin bilgisayar ve yazılım bölümlerinde okumakta olan öğrencilerin kişisel gelişim ve kariyer planlamalarını yapabilmeleri için sektörün önde gelen kurum ve kişileri ile bir araya gelmeleri amacıyla düzenlenmektedir. Bu etkinliğin diğer bir amacı da Ege Bölgesinde farklı üniversitelerde bulunan bilgisayar ve yazılım alanındaki öğrenci toplulukları arasında işbirliğinin geliştirilmesidir.
Sunuculuğu MCBÜ Bilişim Topluluğu Başkanı Süleyman DOĞAN ve açılış konuşmaları MCBÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü adına Dr. Öğretim Üyesi Hakan Murat Karaca ve MCBÜ Bilişim Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özhan KALAÇ tarafından gerçekleştirilen zirvede:
TOGED YK Başkanı Ali ERKİN “Dijital Oyun Dünyası”, İstinye Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Şebnem ÖZDEMİR “Yapay Zeka”, Bakırçay Üniversitesi’nden Doç. Dr. Deniz KILINÇ moderatörlüğünde Burak Selim ŞENYURT, Mimar ASLAN ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özhan KALAÇ tarafından “Yazılım Geliştirmenin Dünü, Bugünü ve Yarını”, Özgür Yazılım A.Ş Kurucu ortağı Hakan UYGUN “Java Web Teknolojileri-Özgür Yazılım”, konularında konuşmacılar tarafından bilgiler verilerek tecrübe paylaşımı sağlandı. Zirve Dr. Mustafa Özhan KALAÇ ve ünlü fenomen ŞAHANGİLLER’in Emrah ŞAHAN’ı tarafından “Sosyal Medya Yönetimi” üzerine yaptıkları sohbetle sona erdi.
 
Konularında Türkiye’de önce gelen konuşmacıların tecrübelerini dinleyen katılımcılar etkinlik süresince merak ettikleri konularda soru sorma imkanı buldular. Etkinlik sonunda gerçekleşen çekilişlerle talihli katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

MCBÜ Bilişim Topluluğu Logo

Manisa Celal Bayar Üniversitesi

MCBÜ Bilişim Topluluğu Logo

MCBÜ Bilişim Topluluğu

2020 Basın Sponsorlarımız

Webtekno Logo
Webtekno Logo

2020 Destekçilerimiz