Ege Bilişim Zirvesi

1 Nisan 2022 Cuma

MCBÜ Bilişim Topluluğu tarafından diğer üniversitelerin bilişim topluluklarıyla işbirliği halinde geleneksel olarak düzenlenen Ege Bilişim Zirvesi etkinlikleri ile Ege bölgesindeki üniversitelerin bilgisayar ve yazılım bölümlerinde okumakta olan öğrenciler başta olmak üzere bilişime gönül veren tüm öğrencilerin sektörün önde kişileri ile bir araya gelmeleri amaçlanmaktadır. Bu etkinliğin diğer önemli bir amacı da Ege Bölgesinde farklı üniversitelerde bulunan bilgisayar ve yazılım alanındaki öğrenci toplulukları arasında bir köprü oluşturulmasıdır. 2018 yılına kadar “Ege Bilişimde kariyer Zirvesi” adıyla sonraki yıllarda ise “Ege Bilişim Zirvesi” adıyla gerçekleştirilen ve bu yıl beşincisi düzenlenecek olan etkinliğin gelecek yıllarda farklı üniversitelerin ev sahipliğinde devam etmesi planlanmaktadır.

Ege Bilişim Zirvesi

Paneller

Alanında uzman kişilerce verilecek olan panellerle öğrencilerin farkındalıkları artacak ve yol gösterici konumunda yer alacaktır.

Hedeflediğimiz Katılımcı Kitlesi :

  • Ege Bölgesi’ndeki üniversitelerin öğrencilerinin/mezunlarının katılımına açık olacak bu organizasyonda;
  • Kariyer hedeflerini farklılaştırmak ve geliştirmek isteyen lisans, lisansüstü öğrencileri ve mezunlar katılım göstereceklerdir.

Geçmiş Ege Bilişim Zirveleri

Etkinlik Konumu

Bizimle İletişime Geçin